Gmina Rajcza
Ul. Górska 1
34 – 370 Rajcza
tel: (33) 864 31 55, (33) 864 31 58
tel: (33) 864 37 93
e-mail: ugrajcza@rajcza.com.pl

 

Aktywna Rajcza
Gmina Rajcza
Gmina Rajcza

W poszukiwaniu inspiracji...

Woda
Woda

Na szlaku, posłuchaj jak tętni życiem...Gmina Rajcza

W górach...
W górach...

Aby dojrzeć ulotność chwili...

Projekt
Impreza plenerowa
Opublikowano: 18.09.2013

W sobotnie popołudnie 27 lipca 2013r. – rajczański amfiteatr obok Centrum Kultury w Rajczy – gościł uczestników „Transgranicznej Soboty”.

 

 

 

Impreza odbywała się po raz pierwszy i organizowana była w ramach projektu „Współpraca w Zakresie Promocji Obszaru Transgranicznego w Gminie Rajcza i Gminie Skalité” - współfinasowanego z funduszy unijnych. Jest to jedno a ciekawszych zadań realizowanych obecnie  przez Gminę Rajcza. Sobotnią zabawę rozpoczął zespół hiphopowy „Lepsze Ciśnienie” z Cięciny. Później było bardziej folklorystycznie. W atmosferę transgranicznej kultury ludowej wprowadził publiczność zespół Romana Capka ze słowackiego Skalité. Goście ze Słowacji zagrali tym razem w mieszanym polsko-słowackim składzie, który zaprezentował wiele znanych i lubianych melodii ludowych. W repertuarze kapeli było sporo tanecznych rytmów, przy których wyjątkowo dobrze bawiła się grupa młodzieży z Włocławka, odpoczywająca w Gminie Rajcza. Później na scenie zaprezentowały się kapele „Baciarka” i „Zbójnicy”. Ich występy utrzymane były także w ludowej i zabawowej konwencji.

 

Interesującym punktem programu były występy uczestników castingu „Pokaż nam swój talent”. Publiczności zaprezentowali się: Aleksandra Łasut, Ewelina Maślanka, Natalia Bednarz, Joanna Motyka, Karolina Kobielusz, Katarzyna Strączek, Kinga Talik, Martyna Matuszna.  Wspaniały pokaz trialu rowerowego zaprezentował Jarosław Byrski.

Nagrody i wyróżnienia laureatom castingu wręczyli Kazimierz Fujak – Wójt Gminy Rajcza oraz Dariusz Płoskonka – Przewodniczący Rady Gminy Rajcza.

 

Wieczorną cześć imprezy uświetniły występy zespołów „Siewcy i „Selesz”

 

 

 

Turystyka piesza

Piękne szlaki turystyczne zachęcają do wędrówek górskich.

Sporty zimowe

Odwiedź nas zimą. Posiadamy wspaniałe stoki narciarskie. Zapowiada się białe...

Rowery

Każdy, kto jest pasjonatem jazdy na rowerze, powiniem zwiedzić nasze piękne rejony...

Unia Europejska