Gmina Rajcza
Ul. Górska 1
34 – 370 Rajcza
tel: (33) 864 31 55, (33) 864 31 58
tel: (33) 864 37 93
e-mail: ugrajcza@rajcza.com.pl

 

Aktywna Rajcza
Gmina Rajcza
Gmina Rajcza

W poszukiwaniu inspiracji...

Woda
Woda

Na szlaku, posłuchaj jak tętni życiem...Gmina Rajcza

W górach...
W górach...

Aby dojrzeć ulotność chwili...

Aktualności
Wilcze Gronie
Wilcze Gronie
Opublikowano: 2020-07-27

Zimowy bieg górski na dystansie 15 km. Rozgrywany w ramach Narciarskiego Rajdu Chłopskieg. Trasa poprowadzona szczytami i wzniesieniami otaczającymi Rajczę. 

 


 

Zimowy bieg górski na dystansie 15 km. Rozgrywany w ramach Narciarskiego Rajdu Chłopskieg. Trasa poprowadzona szczytami i wzniesieniami otaczającymi Rajczę.

 

W tym roku po przerwie, w nowej odsłonie, w ramach Narciarskiego Rajdu Chłopskiego po raz kolejny powrócił Zimowy Bieg Górski WILCZE GRONIE.   W tym roku trasa biegu została nieco wydłużona bo mierzyła 17 km, o bardziej urozmaiconym profilu i z 900 m przewyższeń, prawie zupełnie zredukowane zostały odcinki asfaltowe.

Start od razu dawał biegaczom w kość ponieważ rozpoczynał się na wyciągu narciarskim i kierował się na szczyt Compla, a dalej to już „bajka” wyczerpujące podbiegi,  dające odetchnąć płaskie odcinki i męczące dla mięśni zbiegi z grzbietów.  W połowie trasy na biegaczy czekał punkt kontrolny i bufet.  Trasa, zdaniem biegaczy bardzo dobrze oznakowana, bardzo bogaty był również pakiet startowy.

Po półtorej godzinie na linii mety również usytuowanej na Complu zaczęli pojawiać się piersi biegacze, których z medalami przywitali Krzysztof Kaczmarek kierownik WST Programu Interreg Polska – Słowacja, Czesław Franusik Dyrektor CKiS w Rajczy i Mariusz Bury Komandor Rajdu.

W nowej edycji WILCZYCH GRONII  wystartowało 108 zawodników, w kat. Mężczyzn najlepszy wynik uzyskał Andrzej Ochowicz z czasem 1:32:21.65 w kat. kobiet Agnieszka Ryłko z czasem  1:57:01.17

 

 

http://www.rajdchlopski.rajcza.pl/post/wilcze-gronie-2020-zimowy-bieg-gorski-w-rajczy,69.html

Turystyka piesza

Piękne szlaki turystyczne zachęcają do wędrówek górskich.

Sporty zimowe

Odwiedź nas zimą. Posiadamy wspaniałe stoki narciarskie. Zapowiada się białe...

Rowery

Każdy, kto jest pasjonatem jazdy na rowerze, powiniem zwiedzić nasze piękne rejony...

Unia Europejska